×

Uzunca süre maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun —V For Vendetta

Akrep Kral 1 izle

Akrep Kral 1 izle
Akrep Kral 1 izle
Türkçe Dublaj 720p IMDb 5.5
  • 5.5/10 94
  • Yönetmen :Chuck Russell
  • Senaryo :Stephen Sommers, Jonathan Hales, Stephen Sommers, William Osborne, David Hayter
  • Oyuncular :Dwayne Johnson, Steven Brand, Michael Clarke Duncan, Kelly Hu
  • Yayın Tarihi :19 Nisan 2002
  • Ödüller :2 ödül & 3 Adaylık.

5.000 yıl önce acımasız savaşçı kral Memnon, kaderinde çöllerin korku dolu insanlarını yönetmek olduğuna inanıyordu. Komutası altındaki zalim barbarlardan kurulu ordusuyla her tarafı sildi süpürdü ve büyük bir katliam yaptı. Öldürmediği insanları köleleştirdi. Kendisine muhalefet edenleri sistemli bir biçimde yok eden Memnon’un stratejilerinin kaynağında geleceği çok iyi gören bir büyücü vardı. Büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını biliyordu. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmedi.
Memnon’un zulmü karşısında sadece birkaç kabile direnebildi, son darbesinin kaçınılmaz olduğunu bildikleri için güçlerini birleştirme yoluna gittiler ve onu durdurabilecek tek güç olan Mathayus’un yardımını istediler. Öldürme sanatlarında beceri sahibi bir suikastçiler kuşağından gelen Mathayus, Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü safdışı edebilecek tek güçtü. Böylece Mathayus çok büyük cesaret ve dayanıklılık gerektiren bu savaşın içine girdi. Öncelikle ünlü Gomorrah kentinde bulunan Memnon’un sarayına gizlice sızarak şeytan ruhlu Memnon’un en değer verdiği varlığın güzeller güzeli Cassandra olduğunu keşfetti. Ancak Cassandra’yı öldürmektense onu rehin alıp ıssız Ölüm Vadisi’nin derinliklerine götürme yoluna gitti. Mathaus bir gerçeğin farkındaydı: Hayatta kalabilmenin tek çaresi, Memnon ile direkt bir çatışmaya girmekten geçiyordu.

In ancient Gomorrah, thousands of years before the Pyramids, the remaining free nomadic tribes are forced to form an uneasy alliance to put an end to mighty King Memnon’s reign of tyranny. One of the few survivors and the last of the Akkadians, the brave assassin, Mathayus, is entrusted with the impossible task of executing Memnon’s fortune-telling sorceress, Cassandra, only to find himself up against a seemingly indestructible evil army. Now, with the help of his new powerful allies, including the great warrior, Balthazar, Mathayus returns to the legendary city to infiltrate Memnon’s impenetrable fortress in the desert and exact his revenge. Is Mathayus destined to be the next Scorpion King?

bu film özeti sinemagold yapay zeka robotu tarafından otomatik olarak oluşturuldu.

Yorumlar

  • Bahadır

    film iyi

- -
- -