×

Gabriel’in inferno Film Serisi izle

Gabriel’in Cehennemi kitap serisi, film olarak piyasaya sürülmüştür. Dört kitaptan oluşan seri şöyle; Gabriel’s Inferno, Gabriel’s Rapture, Gabriel’s Redemption ve Gabriel’s Promise.

Şuan için ilk iki kitap yayınlanmış; 1. Kitap olan Gabriel’s Inferno

2. Kitap olan Gabriel’s Rapture.

Gabriel’s Inferno, Gabriel’s Rapture, Gabriel’s Redemption, Gabriel’s Promise | film konusu, oyuncuları, fragman, imdb, ekşi, izle, altyazılı, 2020, netflix, ne zaman çıkacak, vizyon tarihi, yorumlar, incelemeler, serisi, 1 – 2 – 3 – 4 boxset gibi aramalarınızı açıklık getirdi..

1. Film ; Gabriel’s Inferno
Konusu: Kadınlar tarafından bir idol olarak kabul edilen gizemli profesör Gabriel Emerson, saygın bir Dante uzmanıdır, ancak geceleri sınırsız zevkle yaşama kendini adamıştır. Kötü şöhretli güzel görünümünü ve sofistike cazibesini her arzuyu tatmin etmek için kullanır, ancak karanlık geçmişinden gizlice işkence görür ve her şeyin kurtuluş umudunun ötesinde olduğu inancıyla tükenir.

Tatlı ve masum Julia Mitchell bir yüksek lisans öğrencisi olarak kaydolduğunda, çekiciliği ve onunla gizemli bağlantısı sadece kariyerini tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda onu geçmişinin ve hediyesinin çarpıştığı bir yolculuğa da gönderir.

Baştan çıkarma, yasak aşk ve kurtuluşun ilgi çekici ve günahkâr bir keşfi olan Gabriel’s Inferno, bir kişinin affedicilik ve sevgi kazanmaya çalışırken kendi kişisel cehenneminden kaçışının büyüleyici ve çılgınca tutkulu bir hikayesi ile ilgilenir.

Oyuncuları: Melanie Zanetti, Giulio Berruti, Kurt McKinney, Agnes Albright

imdb puanı: 6.2

2. Film ; Gabriel’s Rapture
Konusu: Baştan çıkarma, yasak aşk ve kurtuluşun ilgi çekici ve günahkâr keşfi konularına değinmektedir. Filmde, imkansızı, yani affetmeyi ve sevgi kazanmayı öğrenmeye çalışan bir adamın kendi kişisel cehenneminden kaçışı konu alınmaktadır.

Oyuncuları: Melanie Zanetti, Giulio Berruti, James Andrew Fraser, Margaux Brooke

imdb puanı: 6.6

3. Film; Gabriel’s Redemption
Konusu: Şimdi tekrar konumuza yani Gabriel’in Cenneti’ne dönecek olursak değinmek istediğim bir çok nokta var. Olumsuzlardan başlayıp, olumluya gitmek niyetindeyim ve elimden geldiği kadar yapıcı yorumlar yapma çabasındayım. Bütün bunlara rağmen hiç kıvırmadan söylemek zorundayım, ne yazık ki çeviri tamamen fiyasko!

Filmi aylardır ha çıktı, ha çıkacak diye bekleyen kitlenin başında geldiğim için ve henüz daha ön siparişteyken filmi sipariş ettiğimden çevirinin adeta kabus gibi olması neredeyse hüngür hüngür ağlamama sebep oluyordu. Çevirinin korkunçluğu dışında, çevirilmemiş cümleler, bin tane yazım hatası, kelime aralarında tireler, bölümler arasındaki işaretlerin yerlerinden kayışı…

Alınmaca gücenmece yok. Daha özenli olunamaz mıydı insan merak ediyor? Bu kadar istenen ve beklenen bir filmin böyle hacamat edilmesi için kime teşekkür etmek gerek bilmiyorum. Gerek yayınevini, gerek filmin editörünü tebrik ederim, edebi bir cinayet işlemişler. Tabii başka bir açıdan bakarsak asıl suçlu biz, yani serinin hayranları da olabilir. Çünkü çeviri yetişsin diye, baskıya girsin diye inanılmaz bir kamuoyu baskısı kurulduğunu da biliyorum.

Filmin içeriğinden devam etmek gerekirse, her şeye rağmen çok güzeldi. Çünkü aslı, konusu, tarzı ve kendisi güzel. O yüzden her ne kadar katli için her şart oluşsa da film bu haliyle bile insana inanılmaz bir keyif veriyor ve kendini okutturuyor.

4. Film; Gabriel’s Promise
Konusu: Gabriel ve Julia Emerson yeni doğan kızları Clare’i ilk kez gördüklerinde, hayatın asla eskisi gibi olmayacağını bildiklerini fark ederler. Gabriel, İskoçya’nın Edinburgh şehrinde bir dizi konferans vermek için davet aldığında aniden iyi bir baba olacağına söz verdi – yüksek prestij fırsatı – ama bu, karısını ve çocuğunu Boston’da bırakmak anlamına gelir. Konuyu gündeme getirmekte tereddüt ederek, Julia’nın kendisine ait bir sırrı olduğunu bilmeden elinden geldiğince bu fırsatı saklıyor.

Film izle
Sinema izle
hd film
hd film izle

Gabriel’in Cehennemi kitap serisi, film olarak piyasaya sürülmüştür. Dört kitaptan oluşan seri şöyle; Gabriel’s Inferno, Gabriel’s Rapture, Gabriel’s Redemption ve Gabriel’s Promise. Şuan için ilk iki kitap yayınlanmış; 1. Kitap olan Gabriel’s Inferno 2. Kitap olan Gabriel’s Rapture. Gabriel’s Inferno, Gabriel’s Rapture, Gabriel’s Redemption, Gabriel’s Promise | film konusu, oyuncuları, fragman, imdb, ekşi, izle, altyazılı, …

Yorumlar